Hikayemiz yüzyıllar önce başladı. İnsanların bu kadar kalabalık ve tek olmadığı bir zamanda sözün bizi boyunduruğu altına aldığı gerçeğini ögrendik.

Yüzümüzü güneşe çevirdik ve gökyüzünden bir tutam mim tomurcuğu istedik. Bize cömert davranıp hepimizi yağmuruyla ıslattı. Sözün renksiz kılıfını ellerimizle yırtmaya başladık.

Dünden ögrenip bugün için yaşayan ve yarın için ümit eden insanların içinde bir sessizlik ateşi yanmıştı. Bu ateşe fikirlerimizle, duygularımızla sessizce can katıyorduk. Bazen kendimiz için bazen de çevremizdekiler için susarak çığlıklar atıyorken, güneşten uzanan elin gölgesiyle demlediyorduk.

Hepimiz mim tarlalarında büyürken,ellerimizle görmeyi ögrendik. İnsan elleriyle görmeye başlayınca ,dünya sağır edici bir sessizliğe bürünüyor. Ve yalnızca sessizlikte demlenenler dünyadaki eşsiz sesleri duyabilir.

Kirlenen dünyayı yüzlerimizle yıkarken ellerimiz kalemimiz olmuştu. Ve kalemler yeni dünyalar çizmek için mürekkep doluydu. Ellerimizle yüzümüzün ortaklığından oluşan yeni bir beden yaratıp güneşe göz kırptık.

Başka harfler kullanıp,başka sesler çıkartarak dünyayı ve kendimizi demlenmeye bıraktık .Kabuklarımız kırılıp kelebeğe dönüşmek üzereydi.Güneşe uçmak ve sessizce kanat çırpmak için vakit gelmişti.

Ekilen fidanlar içimizde hayat bulmuşken, biz demleniyorduk. Hayat boyu sürecek olan öğrenmenin ve yeni diller keşfetmenin eşsizliginde dönüşmek umuduyla, yanan kısık ateşte demlenmeye çekildik.

Bu sene ki sessizliğin hasat zamanı, 6 fidanı aynı torbadan çıkartıp yeryüzüne salacak.

Farklı 6 çift el ve 6 farklı yüzün macerasına tanıklık etmek için ellerin tarlasında birlikte nefes alalım.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Pantomim Sanat Dalı olarak mezuniyet gösterimize sizleri de bekleriz.

İstanbul Üniversitesi
Devlet Konservatuvarı
Pantomim Sanat Dalı

2016-2017 Yılı mezuniyet gösterisi

Dem-i Mim

Yöneten: Vecihi Ofluoğlu

4 Haziran 2017
20.30

Barış Manço Kültür Merkezi -Kadıköy

Etkinlik Ücretsizdir.