Insanın kendi ile arasında uzak bir yol vardır.İnsan hissettiği kadardır.Görünmeyeni hissetmek aynasız bir yüze benzer.Pantomim bu bağlanırsan kopamazsın. Giriş Sınavı:2 Eylül-Kayıt Tarihi: 1-19 Ağustos 2016

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15Ağu 2008

Yıllar önce başlatılan ve giderek gelenekselleşen ” Burgazada buluşması ” için 11 haziran cumartesi günü buluşup Burgazada’ya gidildi.

Amacı her şeye karşın arkadaşlıkları ve dostlukları sürdürmek olan ve yeni tanışmaları sağlayan bu buluşma ayrımsız Vecihi Hocanın tüm öğrencilerini, onların arkadaşlarını ve eşlerini kapsıyor.
Her yıl büyüyerek daha güzel dostluklar kurduğumuz ve Vecihi hocamızla beraber anılarda yer alacak güzel bir gün daha geride kaldı.
MİMLE

13Oca 2009

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin sed diam sapien. Sed semper urna dictum tellus lacinia vehicula. Ut volutpat, augue vel auctor tincidunt, ligula sem pharetra dui, nec tincidunt ante mauris eu diam. Phasellus viverra nisl vitae cursus euismod. MİMLE

23Ağu 2010

Türkiye’de bir ilk: Üniversitede pantomim eğitimi…

Müzik ve sahne sanatları alanında eğitim-öğretim yapan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın Yarı Zamanlı bünyesinde Vecihi Ofluoğlu tarafından kurulan “Pantomim Sanat Dalı” 2006-2007 eğitim-öğretim yılında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip eğitime başlamıştır..

Öğretim görevlisi ve pantomim sanatçısı Vecihi Ofluoğlu yönetimindeki Pantomim sanat Dalı’nda sahne, hareket, dans, beden ve performans, oyun yazımı-uygulama, eskrim ve ritmik dersleri veriliyor. Öğrenci alımında yapılan sınavda değerlendirme adayın beden kullanımı, anlatım yeteneği, pantomim sanatı eğitimine uygun dans ve oyunculuğa yatkınlığı üzerinden yapılıyor. Pantomim eğitimi 3 yıldır.

MİMLE

23Ağu 2011

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Pantomim Sanat Dalı geçtiğimiz mayıs ayında 7. Dönem öğrencilerini mezun etti. 29 Mayıs 2016 tarihinde Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğin temelinde pantomim sanatının içerik ve bütünsel anlamda oyunlara yansıdığı görüldü.
MİMLE

01Mar 2012

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin sed diam sapien. Sed semper urna dictum tellus lacinia vehicula. Ut volutpat, augue vel auctor tincidunt, ligula sem pharetra dui, nec tincidunt ante mauris eu diam. Phasellus viverra nisl vitae cursus euismod. Suspendisse sit amet est lectus. Sed congue nunc pharetra dignissim aliquet. Fusce elementum eros aliquam, sodales nisi quis, sodales magna. Integer congue convallis adipiscing. Aliquam erat volutpat. Sed sed erat quis ligula posuere luctus commodo luctus felis. Quisque non sem a enim iaculis venenatis vitae at lorem. MİMLE