Lale Yüzügüldü

1980 yılında İstanbul Belediye Konservatuvarı Tam Zamanlı Müzik Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Senfoni Orkestrası’nda bir sene aktif olarak keman çaldı.

1997 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü’nü başarıyla bitirdi. 1996 ve 1997 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Lüküs Hayat Müzikali’nde görev aldı. 1998 yılında Trio Forte Oda Müziği Topluluğu ile bir yıl boyunca yurtiçi ve yurtdışında çeşitli sahnelerde konserler verdi. Aynı yıl pantomim sanatçısı Vecihi Ofluoğlu’nun pantomim gösterilerinde müzik danışmanlığı yaptı ve iki yıl boyunca pantomim performanslarında da kemanıyla profesyonel olarak destek verdi.

Akademik kariyerine 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Bale Anasanat Dalı’nda Bale Solfeji ve Türk Müziği Nazariyatı Bölümü’nde Batı Müziği Solfeji derslerinde eğitmenlik yaparak başladı.

2003 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı’nda başladığı Solfej dersine, 2004 yılında ise aynı bölümde Müzik Tarihi dersi de eklenmiştir. Hala bu eğitimleri sürdürmektedir.

Ayrıca 2006 yılında açılan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Pantomim Sanat Dalı bünyesinde Ritmik dersi vermektedir.

Hâlâ İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda aktif olarak Anasanat ve sanatdalı bölümlerinin derslerinde öğretim üyeliğini sürdürmektedir.

Maecenas nec odio et ante tincidunt tempus. Donec vitae sapien ut libero venenatis faucibus. Nullam quis ante. Etiam sit amet orci eget eros faucibus tincidunt. Duis leo. Sed fringilla mauris sit amet nibh. Donec sodales sagittis magna. Sed consequat, leo eget bibendum sodales, augue velit cursus nunc,